Şekerlik

Şekerliklerin Gelenekteki Yeri

şekerlikler geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Hem bayram ziyaretlerinde hem de misafirliklerde cam şekerlik içerisinde ikram edilen tatlılar ile sohbetlere güzellik katılmıştır. İçeriğinde soda ya da potas bulunan silisli kumun ateş ile eritilmesi sonucunda oluşan  cam, kırılgan özelliğe sahiptir. Geçişte günümüze kadar gelen cam hem inşaat malzemesi olarak hem de süs eşyası olarak sıklıkla kullanılmaktadır. 

şekerlikler de yine camın hayatımızın bir parçası olduğunu kanıtlar nitelikte. Cam hamurunun hazırlanması sonrasında cam hamurunun şekillendirilmesi ile birçok süs eşyası ve eşyalar oluşturulmaktadır. Bunlardan bir tanesi de cam şekerliklerdir. Pipo adı verilen bir çubuk ucuna alınan cam hamurunun şişirilerek top haline getirilmesi ile verilecek şekil ortaya konulmakta. Tekrar tekrar pipo ucuna alınan cam hamurunun sadece çok şişirilmemesi önemli olan husustur. Fazla şişirildiği anda çatlama riski olan cam hamuru oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Çatlamamasının sağlanması gereken cam hamuru farklı boyutlarda şekillendirilebiliyor. Hem farklı boyutlarda hem de farklı renklerde şekillendirilmeler sonucunda oluşan cam şekerlikler evlere renk katıyor.

şekerlikler hem şık bir görüntü oluşturuyor hem de sağlıklı bir eşya olarak kullanılabiliyor. Plastik ürünlerin insan sağlığına olumsuz etkileri oldukça fazladır.  Sizler de plastik ürünler yerine cam şekerlikler kullanarak sağlığınızı olumsuz etkilerden koruyabilir ve evinizdeki misafirlerinize şık bir görüntü eşliğinde ikramlarda bulunabilirsiniz.  Birbirinden uygun fiyatlı şekerliklere 02125683300 arayarak sahip olabilirsiniz


Bu kategoride ürün bulunamadı.