Döner Kesme Makinesi

Döner Kesme Makinesi

Döner Nasıl Kesilir Nasıl Pişirilir?

Döner normal ateşte pişirilir. Yüksek ateşte pişirilen döner haşlanır. Dışı pişer içi çiğ kalır. Odun ateşiyle pişen döner odunlardan kaynaklanan isden dolayı dönerin tadını tamamen bozar. Gazla pişen döner aynı şekilde normal ateşte piştiği sürece lezzetli olur ve döner tadını alırsınız. Kömür ateşiyle pişen dönerde lezzetli olur. Doğal ateş olduğu için kendi halinde pişer.
Öncelikle döner bıçağının keskin olması gerekir. Döner bıçağının yanında bir de döner sopası vardır. Döneri ince ve güzel kesebilmek için bu sopadan destek alınır. Döner ince kesildiği zaman lezzetli olur. Kesim şekilleri yuvarlak ve kare olmak üzere iki tanedir. Bazı dönerciler yuvarlak ya da kare şeklinde keserler.

Döner Nasıl Hazırlanır?

Döner için kullanılacak etler ağırlık olarak dana butu, pençte kafes bölümünden sadece yağsız et ve kol yumurtası. Bunlara ilave olarak kuzu kıvırcık kuzu döş kullanılır. Etleri temizledikten sonra açılır. Açıldıktan sonra etler terbiyeye yatırılır. Terbiyede yoğurt az miktarda sebze bunlar etin yumuşamasını sağlar. Etler tane tane terbiyeye yatırılır. 2 gün en fazla 3 gün terbiyede kalırlar. Terbiye işi bittikten sonra etler döner haline gitirilir..

Döner kesme makinaları için 0212 568 33 00 'ı arayabilirsiniz.Döner Kesme makinesi

Döner Kesme makinesi

Döner Kesme makinesi için 0212 568 33 00 Arayın.Elektrik: 220V Yuvarlak bıçak boyutu: 120mm ayarla..

3.772,46TL Vergiler Hariç: 3.197,00TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)